Miałem sen, że Instagram dostał porządne narzędzie statystyk i ogólnodostępny system reklamowy...

Niestety był to sen tylko częściowo proroczy, bo rzeczywiście zaszły na tej platformie zmiany w dobrym kierunku, ale niestety o nieco innym charakterze.

Jaka jest nowa rozdzielczość zdjęć na Instagramie?

Anachroniczna rozdzielczość 640x640px zdjęć została bowiem zwiększona do 1080x1080px. Konsekwencje są oczywiste - większe, ładniejsze zdjęcia, które możecie wykorzystać także poza Instagramem. Dotrzymanie kroku konkurencji z punktu widzenia amatora może wymagać mocniejszego łącza internetowego i smartfona zdolnego do wykonania i obróbki lepszych zdjęć

Bardzo lubię Instagram, ale z racji ograniczonych statystyk i utrudnionego szacowania ROI (i nie mówię tu tylko o zwrocie finansowym), używam go głównie do celów prywatnych (moje konto możecie zobaczyć i dodać do obserwowanych tutaj: https://instagram.com/fbgeorgiew/).

Pokaż markę na Instagramie!

Nie skreślam tej platformy jeśli chodzi o darmową promocję swojej marki. Świetnie się do tego nadaje, przynajmniej tak długo jak pokazujecie atrakcyjne wizualnie treści i macie czas na generowanie ruchu na swoim profilu. No i warto tworzyć fundamenty pod zbliżające się wielkimi krokami działania płatne. 

Zajrzyjcie na nasze konto: https://www.instagram.com/socialtigerspl/ i koniecznie dodajcie je do obserwowanych! :)