Jak opublikować zdjęcie i wideo w jednym poście na Facebooku? - to jedno z często powracających na grupach branżowych pytanie. Oficjalnie jest to bowiem niemożliwe:A jednak publikowane przez niektóre fanpage’e posty są niezbitym dowodem na to, że w praktyce opcja ta jest dostępna:Kiedy pisaliśmy w tej sprawie do supportu Facebooka, konsultant potwierdził informację, jakoby jednoczesna publikacja video i zdjęcia nie była możliwa i zalecił korzystanie z karuzeli bądź kanwy.  Ale co to za agencja social media, która się tak szybko poddaje!

<Jednak po przesłaniu mu linków do przykładowych postów, w których operacja ta się powiodła, nie umiał wyjaśnić problemu – postawił jedynie hipotezę, że jest to nowa opcja dostępna jeszcze tylko dla niektórych fanpage’y (choć, jak wiemy, posty tego typu pojawiają się już od dawna).


Jak opublikować zdjęcie i wideo w jednym poście?


Akurat w tym przypadku odpowiedź łatwiej jest znaleźć poza oficjalnymi materiałami Facebooka, na grupach branżowych, gdzie podpowiadają praktycy. By opublikować razem wideo i zdjęcie na Facebooku, trzeba poniekąd „obejść” Facebooka i posłużyć się aplikacją mobilną.

1. Wejdź na swój fanpage z poziomu aplikacji mobilnej. Uwaga: chodzi o aplikację „Facebook”, a nie „Menedżer stron”!

2. Kliknij w ikonkę „Publikuj” znajdującą się pod cover photo, po lewej stronie.3. Następnie z menu publikacji wybierz sekcję „Aparat”. To ważne, by publikować właśnie przez nią, a nie przez sekcję „Zdjęcia”! Po prawej stronie, obok przycisku nagrywania, znajdziesz ikonkę galerii zdjęć. Kliknij w nią i daj Facebookowi dostęp do Twojej galerii.

4. Teraz z przewijanego paska na dole aparatu możesz wybrać dowolne zdjęcie lub wideo. Kliknij „Dalej” i powtórz całą operację od punktu 3., by dodać kolejne filmy bądź grafiki.5. Gdy załączysz już wszystkie materiały, kliknij „Kontynuuj” i opublikuj post.

Gotowe! Teraz możesz cieszyć swoje oko pięknymi efektami wizualnymi :)

Dlaczego nie mogę opublikować jednocześnie zdjęcia i wideo z telefonu?

Podany sposób jest skuteczny, ale ma też swoje ograniczenie. Jak pisaliśmy, by wybrać zdjęcie i film poprzez sekcję „Aparat”, konieczna jest publikacja z poziomu aplikacji mobilnej „Facebook”. Jeśli jednak Twój fanpage został podpięty do Menedżera firmy, nie będziesz miał opcji publikowania na nim przez mobile – chyba że poprzez aplikację „Menedżer stron”.

Tymczasem, gdy przejdziesz już do polecenia „Publikuj” w Menedżerze stron, nie znajdziesz tam ikonki aparatu – zdjęcia albo wideo możesz publikować tylko z poziomu sekcji „Zdjęcia” i tylko oddzielnie.Co zrobić, gdy mój fanpage jest podpięty do Menedżera firmy, a chcę opublikować wideo i zdjęcie jednocześnie?

W takiej sytuacji trzeba szukać rozwiązań alternatywnych. Można zmontować wideo, którego jedna połowa to ciągle ten sam kadr (zdjęcie), a druga połowa jest animowana. Warto też skorzystać z popularnej wśród wielbicieli Instagrama aplikacji „Unfold” – pozwala ona na bardzo łatwe „sklejenie” pionowego posta zawierającego kilka zdjęć i/lub wideo.A może znacie jeszcze jakieś alternatywne sposoby na jednoczesną publikację zdjęć i wideo w jednym poście na Facebooku? Czekamy na Wasze komentarze! :)


Czytaj także:

Zainstaluj pixel Facebooka na stronie www!

Wyświetlanie reklamy na Facebooku w prawej kolumnie – tak czy nie?

EBOOK: 127 STRON WIEDZY O FB ADS