Twoja kariera zawodowa nie przekłada się na finansową stabilność, ani komfort życia? 

Odpocznij od tego, co Piotr Bucki określa mianem bycia „przebodźcowanym”. Zatop się w lekturze jednej z dwóch polecanych przez nas książek. 

Odetną Cię one od zewnętrznych bodźców, a kiedy wrócisz do codziennego życia, to już z wiedzą, jak tymi bodźcami zarządzać.

Michał Szafrański „Finansowy Ninja”

Tę książkę polecił mi Maciek Orczykowski, reprezentujący w naszej firmie maksymalnie gospodarny tryb życia. 

W książce Michała Szafrańskiego spotkacie się z pewnymi - często bardzo radykalnymi - rozwiązaniami dotyczącymi oszczędzania. Choć osobiście mam skrajnie inne podejście do pieniędzy, wiele ciekawych spostrzeżeń Michała rzuciło mi nowe światło na to, jak gospodaruję dzisiaj pieniędzmi. 

Michał jest bardzo skuteczny w obrazowaniu długofalowych korzyści ze świadomego zarządzania finansami. Skupiając się na perspektywie miesiąca czy roku nie dostrzeżemy tych kwestii, ale kiedy na twardych liczbach zobaczymy je w kontekście kilku lat, powinno dotrzeć do nas ich znaczenie. 

„Finansowy Ninja” to także momentami poradnik tego, jak żyć. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu innych książek tego typu, wnioski są nadzwyczaj trafne i osadzone w rzeczywistości.

Jason Fried, David Heinemeier Hansson „Rework”

Ten tytuł polecił mi z kolei Aleksander Foks, który stale poszukuje nowych ścieżek rozwoju. 

„Rework” jest zbiorem krótkich porad, które pozwalają lepiej zorganizować pracę i życie. Są to spostrzeżenia, które przez ostatnie lata mi przychodziły mi do głowy same. 

Niemal każdy ten rozdział związany jest z taktykami, które wykształciłem, by radzić sobie z koordynowaniem prac i finansów Social Tigers.

Jak inaczej zareklamować tę książkę, niż jako drogę na skróty?

Biznes bez skalowania? Krytyka konkurencji? Praca zdalna? Aż łezka się w oku kręci. „Rework” obrazuje dawne czasy naszej firmy, w których zdalnie koordynowaliśmy pracę przy projektach niewspółmiernie dużych do naszych zasobów.

Co ważne, żadna z tych książek nie odkrywa Ameryki. Dla osób bardziej doświadczonych w kwestiach finansów i biznesu mogą być zbyt podstawowe. Jednak jeśli dopiero startujecie w tych tematach, pewnie bardzo Wam się spodobają :)

EBOOK: 127 STRON WIEDZY O FB ADS