Planowanie postów na Instagramie - pewnie nie raz, nie dwa zdarzyło Ci się udostępnić na instagramowym profilu zdjęcie, które zupełnie nie pasowało do pozostałych. Jeżeli zauważyłeś to od razu – pół biedy, usuwasz je szybko i problem znika. Ale co w sytuacji, gdy stwierdzasz, że coś nie gra dopiero po dodaniu kilku kolejnych zdjęć?

Oczywiście, usuwasz to jedno, niepasujące do pozostałych. Usunięcie nie wprowadza zamieszania w układzie Twoich zdjęć? Super! Co jednak zrobić, kiedy skasowanie jednego zdjęcia zaburzyło wypracowany przez Ciebie wizerunek? Usuwasz kolejne, kolejne i tak w nieskończoność. Z pomocą przychodzi tu aplikacja Planoly, która pozwala unikać takich sytuacji. Dzięki niej możemy zaplanować content tak, by nasze zdjęcia tworzyły jedną, spójną wizualnie całość - jako agencja social media uwielbiamy to narzędzie!

Aplikacja do planowania zdjęć na Instagramie - Planoly. Jak działa?

Logujemy się na nasz instagramowy profil poprzez aplikację Planoly. Po zalogowaniu wyświetla się feed. Na górze (kiedy korzystamy z telefonu) lub w lewym górnym rogu (na desktopie) są dostępnie trzy zakładki. Klikając w nie, możemy zobaczyć zdjęcia opublikowane, nieopublikowane oraz ich zestawienie. Zdjęcia nieopublikowane to te dodane do aplikacji przez nas.

Aplikacja umożliwia wgranie ich nie tylko z komputera lub telefonu, ale także bezpośrednio z Dropboxa lub Dysku Google. Zdjęcia możemy dowolnie przesuwać, tak by dopasować je do pozostałych i stwierdzić, w którym miejscu będą wyglądały najlepiej. Ważne jest, by nasze zdjęcia były już na tym etapie odpowiednio wykonane i obrobione (więcej we wpisie "jak zrobić dobre zdjęcie na Insta").Instagram i statystyki

Korzystając z aplikacji, możemy wejść w statystyki i przeanalizować udostępnione przez nas posty. Zobaczymy, które zdjęcia uzyskały najwięcej polubień i były najczęściej komentowane.

Pozwoli nam to ustalić, co najchętniej oglądają nasi odbiorcy i jakie zdjęcia podobają im się najbardziej. Natomiast dzięki podglądaniu dat i godzin publikacji widniejących pod każdym zdjęciem możemy stwierdzić, w jakiej porze nasz post dotarł do największej liczby odbiorców oraz kiedy najbardziej zaangażował obserwujące nas osoby.

Znając te dane, możemy pracować nad zwiększeniem zasięgów udostępnianych przez nas zdjęć. Dodatkowym plusem jest możliwość odpowiadania na komentarze z poziomu aplikacji. Nie musimy się obawiać, że któryś z komentarzy umknie naszej uwadze, gdyż wszystkie znajdują się w jednym miejscu.


Aplikacje Planoly i udostępnianie postów na Instagramie

Planoly nie posiada jeszcze funkcji automatycznego udostępniania postów na Instagramie. Możemy je jednak wcześniej zaplanować w aplikacji, a ta wyśle nam powiadomienie na kilkanaście minut przed ustaloną godziną. Wystarczy parę kliknięć i post zostanie udostępniony na naszym instagramowym profilu, wraz z automatycznie skopiowanymi opisem i hashtagami. Planować możemy również Instagram Stories

Minusem Planoly w wersji darmowej jest możliwość dodania tylko trzydziestu zdjęć w ciągu jednego miesiąca. Co prawda udostępnianie większej ilości zdjęć na naszym Instagramie nie jest zwykle konieczne; jednak przy samym planowaniu trzydzieści zdjęć to przeważnie zbyt mało. Jeśli jednak myślisz o tym, by Twoja marka zaczęła zarabiać na Instagramie lub jeśli sprzedaż produktów jest zależna od prezentowanego przez Twoją firmę wizerunku w social mediach – warto zainwestować w płatną wersję Planoly

Dlaczego polecamy korzystanie z tej aplikacji? Często z braku czasu zaniedbujemy profile naszej marki w social mediach. Jeśli zależy nam na jej rozwijaniu, musimy poświęcić trochę czasu i energii na kontakt z już istniejącymi obserwatorami oraz na pozyskanie nowych, których przyciągniemy ciekawym i spójnym contentem. Aplikacja Planoly pozwoli nam zaplanować go w wolnej chwili, a następnie udostępnić w ciągu kilkudziesięciu sekund. Oprócz funkcjonalności, aplikacja ma również prosty, przejrzysty i ,,instagramowy’’ design. W końcu nie bez powodu korzystają z niej największe światowe marki :)

Aplikację można pobrać na stronie Planoly.

Czytaj także:

Instagram Stories w branży beauty [PORADNIK]

EBOOK: 127 STRON WIEDZY O FB ADS